Juniorul 2008 – LPS Satu Mare (Il Calcio) 2-2

Meciul s-a jucat pe o vreme excelenta pentru aceasta perioada, cu o prima repriza modesta facuta de micutii juniori, astfel ca prima repriza s-a incheiat cu 2-0 pentru LPS ( IL Calcio).  După pauza copiii de la Juniorul, motivati la vestiare de antr. Florin Deac, au ieșit la joc și în urma unui presing sufocant au adus egalitatea pe tabela 2-2.
Desi multi ne cred doar o buturuga mica in calea lor, azi am dovedit ca aceasta buturuga creste sanatos si va rasturna multe echipe in acest sezon.
Felicitari Juniorul 2008!

FC KINDER Carei 2009 – JUNIORUL 2009 3-3

Azi 09.11.2019 în cadrul campionatului U11 s-au întâlnit la Carei echipele FC KINDER CAREI 2009 si JUNIORUL 2009, pe un teren foarte prost.

După trei reprize de joc cei din Carei conduceau cu un scor de neprezentare adică 3-0. Dar ghinionul celor de la Carei a fost ca la aceasta categorie de vârstă se joaca patru reprize și echipa noastră a reușit egalarea 3-3 in ultima repriza.

Nu stim ce le spune in pauze antr. Florin Deac, dar se dovedeste ca ceea ce le spune este fovorabil psihicului copiilor care vin de la vestiare remontati.